4 Seas Winter Challenge 20152Miłość do off-roadu nie zna granic. Najlepiej można się o tym przekonać, śledząc losy ekipy, która zaplanowała niedawno, że swoimi terenówkami pojedzie w podróż na koniec świata – na Nordkapp w Norwegii, czyli najdalej wysunięty na północ punkt w Europie.

Na koniec Europy

Wyprawa ma rozpocząć się w Warszawie. Nasi bohaterowie przejadą następnie przez Litwę oraz Łotwę, aby wjechać do Rosji. Tam zatrzymają się w Petersburgu, żeby złapać oddech. Potem będzie już tylko ciekawiej – rosyjskie miasto Murmańsk, a w końcu Norwegia.

Plan tej jakże niecodziennej eskapady pojawił się niespodziewanie. Nasi śmiałkowie usłyszeli o projekcie w radio CB, wracając właśnie z Rumunii. Pomysł wydawał się tyleż ekscytujący, co szalony. Przede wszystkim, trzeba było pomyśleć o sponsorach – wydatek będzie w końcu niemały. Na szczęście, na finansowanie nie trzeba było długo czekać. Zgłosiły się duże firmy, na co dzień ściśle związane z off-roadem: Janpol 4×4, Optimus of Sweden, MP Off Road Service i inni.

Przygoda wzywa

Dlaczego całe przedsięwzięcie wydaje się zwariowane? Odległość jest spora, ale czy chodzi tylko o to? Wszystko zaczyna być jasne, gdy dowiadujemy się, jak członkowie ekipy zamierzają sobie radzić. Spanie w samochodach i gotowanie w nich posiłków to plan na najbliższe miesiące. By noclegi były komfortowe, panowie postanowili podróżować parami, samochodów będzie więc aż 4 – Jeep Cherokee, dwie Toyoty Land Cruiser oraz Land Rover Discovery.

Wyprawa nosi dumne miano 4 Seas Winter Challenge 2015 – od czterech mórz, które bohaterowie zamierzają zobaczyć (Morze Białe, Morze Barentsa, Morze Norweskie i północne wybrzeże Bałtyku). Jeśli chcecie być na bieżąco, zajrzyjcie na fanpage.