ossowski_rajdKierowcy samochodów 4×4 nie myślą tylko o własnej frajdzie, ale również pomagają słabszym. Dziś odbywa się II Osowski Off-Road Rajd Integracyjny. Nietypowa i unikalna impreza, w której członkami załóg są także niepełnosprawne dzieci.

Niezwykłe wydarzenie 4×4 jest organizowane przez Stowarzyszenie INNE jest piękne oraz nieformalna grupa miłośników jazdy po bezdrożach Psajonaci Off-Road. W ten sposób niepełnosprawne dzieci już po raz drugi mają możliwość przeżycia niezwykłej przygody podczas pokonywania trasy rajdu terenowego.

Rajd rozpocznie się ok. godziny 11. W Gdańsku przy ulicy Gnieźnieńskiej, a zakończy w Gdyni. Ponad 30 zespołów kierowanych przez doświadczonych kierowców offroad pojedzie przez trzy wyznaczone trasy o różnej skali trudności:

  • trasa adventure – niska trudność – duże bezpieczeństwo – umiarkowany funn
  • odcinek specjalny – średnia trudność – umiarkowane bezpieczeństwo – duży funn
  • odcinek hardcore – duża trudność – wielka odwaga – mega funn

Udział dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością oraz wolontariuszy jest bezpłatny. Każdy, kto chciałby pojechać w rajdzie może to zrobić po zakupie cegiełek, z których koszt będzie przeznaczony na cele charytatywne. Po zakończeniu zmagań terenowych na uczestników imprezy będą czekać atrakcyjne gry, zabawy i konkursy terenowe.

Środowiska off-road służą także innym i dzielą się swoją pasją. Oby więcej imprez w tym charakterze było organizowanych w przyszłości w innych częściach naszego kraju.