family adventure 4x4W drugi weekend maja po raz pierwszy w tym roku odbył się rajd organizowany wspólnie przez magazyn „Auto Świat” i koncern Mitsubishi. Kolejny wypad w teren w ramach Family Adventure 4×4 odbędzie się już w czerwcu.

Impreza ma charakter rodzinnego zlotu w przyjemnej atmosferze. Za nami pierwszy odcinek poprowadzony na ziemi łódzkiej. Kolejne zmagania zaplanowano na 10-12 czerwca na pograniczu Kujaw i Wielkopolski – w miejscowości Pałuki.

Organizatorzy przygotowują na każdą wyprawę dwa rodzaje tras: turystyczną i ekstremalną. Pierwsza jest przystosowana dla właścicieli samochodów typu SUV z napędem na obie osie. Na trasę ekstremalną są wpuszczani kierowcy z doświadczeniem w samochodach terenowych i przystosowanych do pokonywania trudnych przeszkód.

Podczas imprezy oprócz jazdy offroad można zwiedzać piękne zakątki Polski, a także zintegrować się przy kiełbasce z innymi miłośnikami samochodów 4×4 i dzikich wypadów.

Family Adventure 4×4 to również okazja skorzystania z porad bardziej doświadczonych kierowców, a także ekspertów Mitsubishi. Uczestnicy wyprawy zapoznają się z nowościami w ofercie japońskiego producenta terenówek: Mitsubishi Pajero i pikapem L200. Przewidziano także jazdy testowe.

Kolejne wypady odbędą się:

  • 9 – 11 września: Jura Krakowsko-Częstochowska
  • 7 – 9 października: Dolny Śląsk