gorm 24h central europeW Polsce, w miejscowości Olszyna, odbędzie się rajd Gorm 24 H Central Europe Race. To nietypowe wydarzenie, gdyż kierowcy będą ścigać się bez przystanku przez całą dobę. Wygrywa ten, kto pokona najwięcej okrążeń.

Gorm 24 H potrwa od 7 do 8 sierpnia 2015 r. Jest to 3. runda rajdu Deutche Offroad Meistershaft. Niemieccy kierowcy będą jeździć przez 24 godziny non stop po trasie o długości ok. 25 km. Na starcie pojawią się samochody terenowe, pojazdy typu Buggy oraz quady.

Zasady rywalizacji są proste. Załogi składają się z czterech osób i mogą wymieniać się za kierownicą nie częściej niż co 6 godzin. Najlepsi mogą pokonać dystans nawet 1600 km.

Impreza rozpocznie się w piątek 7 sierpnia na płycie rynku w Lubaniu, skąd załogi wyruszą na Tor Olszyna. Start rajdu zaplanowano na godzinę 19. Zmagania zakończą się dokładnie w sobotę po 24 godzinach. Po ceremonii wręczenia nagród organizatorzy zapraszają na koncert plenerowy: zagra czeski zespół metalowy Nobody Knows.

Tego typu impreza offroad odbędzie w naszym kraju po raz pierwszy. Nie zabraknie więc także polskich akcentów. W bardzo kobiecym Teamie Polaris Deutschland wystartuje, oprócz dwóch Niemek, także Klaudia Podkalicka. Zapraszamy do Olszyna już w ten weekend. Emocji na pewno nie zabraknie.