Coraz popularniejsze stają się na rynku motoryzacyjnym w Polsce, opony wielosezonowe. Trend ten zauważyły firmy, które produkują ogumienie i coraz bardziej wychodzą do klientów, aby spełnić ich oczekiwania.

Cel zakupu opon wielosezonowych

Aktualnie czeka nas już końcówka zimy, co może spowodować pojawienie się na jezdni śnieżnej poświaty. Taka pogoda lubi też dostarczać nam również wiele słońca, co daje nam mieszankę wybuchową. Sytuacja ta powoduje, iż coraz więcej kierowców, zdaję się na zakup opon całorocznych. Jak mówią badania, w roku ubiegłym sprzedano ich o 30%, niż przed poprzednim rokiem. Opony te są niezwykle wygodne w użytkowaniu, ponieważ nie musimy ich zmieniać, przed zmianą pór roku, lecz należy pamiętać, że mogą nie sprawdzić się w każdych warunkach.

Kiedy najlepiej sprawdza się ogumienie całoroczne?

Opony wielosezonowe najlepiej sprawdzają się na czarnej powierzchni przy temperaturze wahającej się od -10 do 10 stopni. Ogumienie tego rodzaju ma twardszą strukturę, przez co posiadają w składzie mniej lameli, przez co gorzej sprawdzają się w warunkach typowo zimowych. Mieszanka takich opon, nie nadaję się również na temperatury bardzo wysokie, typowo letnie. Fenomen opon wielosezonowych, polega na tym, że są uniwersalne, dlatego nie będą one się sprawdzać w skrajnie różnych temperaturach. Takich opon lepiej nie używać w gorących i bardzo mroźnych warunkach. Latem szybko się zużyją, a zimą zdecydowanie wydłuży się drogę hamowania.