Compass OffroadPancerny telefon Compas Offroad firmy Platinet to propozycja dla tych, którym niestraszne są bezdroża. Według producenta, telefon odporny jest na… wszystko.

Stworzony do kurzu i błota

Jeśli wybieramy się w góry, do lasu, nad wodę, bądź na offroadowy wyjazd z przyjaciółmi, propozycja firmy Platinet będzie dla nas niezastąpiona. Telefon ten wytrzyma upadek z 3m wysokości, jest wodoodporny oraz pyłoodporny, potrafi stawić czoła także błotu. Jeśli zależy nam jednak na wytrzymałości urządzenia, musimy pogodzić się z faktem, iż jego specyfikacja będzie nieco bardziej uboga, niż przystało na dzisiejsze standardy.

Mała zawartość w wielkiej obudowie

Compas Offroad wyposażony został w 2-calowy wyświetlacz QCIF, którego rozdzielczość wynosi 176 x 220 pikseli. Ekran wyświetla maksymalnie 262 tys. kolorów. Procesor urządzenia również nie zrobi wrażenia na typowym maniaku technologii: jest to MTK6250, wspierany przez 64 MB pamięci RAM. Do dyspozycji użytkownika są 64 MB, które można rozszerzyć za pomocą slotu na kartę pamięci (o co w smartfonach coraz trudniej). Compas Offroad wyposażony jest również w aparat, którego rozdzielczość nie powala na kolana – jest to jedynie 0,3 Mpx.

Bateria, która smartfonowi się nie śniła

Atutem urządzenia jest jednak nie tylko jego odporność, ale także czas pracy na baterii. 1700 mAh pozwala na 12 godzin rozmów oraz 23 dni pracy w trybie czuwania. Oprócz tego, mamy do dyspozycji także Bluetooth, latarkę, radio, odtwarzacz audio i video oraz wodoodporny głośnik, zabezpieczony membraną z gore-texu. Użytkownik może także skorzystać z zestawu słuchawkowego, który znajdzie w opakowaniu, kabla micro USB oraz… mini śrubokrętu, przeznaczonego specjalnie do obudowy.

Mimo że specyfikacja daleka jest od dzisiejszych standardów, czasem warto zastanowić się, czy nie zabrać na wycieczkę czegoś, co wykonano z nieco lepszych materiałów niż typowy smartfon. Compas’u Offroad prawdopodobnie nie da się zniszczyć, czego nie można powiedzieć o pierwszym lepszy Samsungu czy iPhone’ie. Dlatego to niewielkie urządzenie będzie idealnym rozwiązaniem na bardziej ekstremalne wycieczki. Zwłaszcza za cenę 200 zł.