fiat ducato 4x4Z tym samochodem nie potrzebujesz niczego więcej, by poradzić sobie w każdych warunkach i dojechać w najdalsze zakątki globu. Ducato Expedition sprawi, że nawet podróż dookoła świata będzie luksusowa.

Pojazd został zaprezentowany podczas Targów CMT w Stuttgarcie zakończonych 24 stycznia. Podczas najważniejszego wydarzenia europejskiej branży caravaningowej można było oglądać samochody przystosowane do dalekich podróży.
Jednym z wyróżniających się modeli był Fiat Ducato 4×4 Expedition. Samochód powstał na bazie zwiększonego podwozia Ducato, z szerszym rozstawem osi i podwyższonym dachem. Samochód podniesiono także na zawieszeniu, dzieki czemu model zyskał lepsze osiągi podczas jazdy w terenie.

Na offroadowy charakter pojazdu wpływają wzmocnione nadkola z przodu. Masywny przedni zderzak posiada podwójne zaczepy na linę oraz wkomponowaną wyciągarkę terenową. Kamper wyposażono w bagażnik dachowy, na którym znajdują się dodatkowe akcesoria, w tym oświetlenie robocze, dwa zapasowe koła i trapy. Konstrukcja dachu pozwala na nim stanąć, dzięki czemu można sięgnąć na wysokość powyżej 2,5 m.

Ducato jest zasilany przez jednostkę MultiJet II o pojemności 2,3 l i mocy 150 KM. Silnik przekazuje moment obrotowy na obie osie za pomocą sprzęgła wiskotycznego. Na koła założono bezkompromisowe, szerokie opony Mud Terrain marki BF Goodrich.

Na elektoniczne wyposażenie wnętrza składa się kamera cofania, nawigacja, uchwyt na tablet z portem USB, ekran dotykowy. Część mieszkalna jest zaprojektowana, by wykorzystać każde wolne miejsce, co czyni ją wygodna i obszerną. W takich warunkach każda wycieczka będzie luksusowa, a samochód potrafi doejchać w najdziksze ostępy.