Mercedes-Benz Sprinter Concept

Mercedes-Benz Sprinter Concept

Sprintery są niezawodnymi i cieszącymi się uznaniem wśród użytkowników samochodami dostawczymi. Mercedes-Benz z okazji salonu motoryzacyjnego w Chicago wraz z firmą tuningową stworzył dosyć nietypowy projekt, który raczej wzbudza uśmiech niż podziw.

Mercedes-Benz Sprinter zyskał nieco akcesoriów offroadowych, które mają przygotować go na wyzwania w terenie. Trudno jednak nie oderwać wzroku od specyficznego, żywo zielonego lakieru. Właściwie, by się ubrudzić nie trzeba nawet zjeżdżać z asfaltu, ponieważ Sprinter ma wymalowane imitacje błotnych zabrudzeń. Pewnie każdy z nas zadaje sobie pytanie: po co?

Nad koncepcyjnym modelem pracowała firma tuningowa RENNtech. Podstawę do modyfikacji stanowił Sprinter 3500 z pojedynczą kabiną i paką ładunkową. Do wyposażenia dodano wyciągarkę terenową oraz dodatkowe reflektory przeciwmgielne pod przednim zderzakiem. Na dachu zamontowano bagażnik oraz sześć dodatkowych lamp roboczych.

Kolejne ważne modyfikacje, to wyprowadzenie wydechu po obu stronach samochodu chromowanymi rurami, jak w amerykańskiej ciężarówce. Aby Sprinter nie był ekstremalny tylko z nazwy, podniesiono również zawieszenie, dając większy prześwit oraz zamontowano opony 4×4 z bieżnikiem znanym z wersji ogumienia zakładanego Mercedesom z serii G.

Zwiększono również ładowność Sprintera poprzez montaż wywrotki Scattolini ScattoMaax. W ten sposób samochód dostawczy jest w stanie przewieźć do 2,3 tony kamieni lub gruzu. Jak wam się podoba taka zielona modyfikacja Sprintera?