Land Rover Defender Series IJak wszyscy wiemy, w tym roku z taśmy produkcyjnej zjechał ostatni model Land Rovera Defendera. Brytyjski koncern motoryzacyjny zapowiada pewną niecodzienną niespodziankę. Nie, produkcja Defendera nie zostanie wznowiona, ale za to w fabryce powstanie 25 zupełnie nowych „starych” Land Roverów.

Land Rover Defender Series I to model solidnego samochodu terenowego z 1948 roku. To właśnie jeden z tych pojazdów, które sprawiły, że brytyjskie terenówki są do dziś legendą offroadu. Za niedługo zespół Land Rover Classic zajmie się produkcją zupełnie nowych Defenderów z 1948 roku.

Producent zamierza dostarczyć 25 takich modeli w stanie fabrycznym, tak jakby pierwsze Defendery dopiero co zjechały z taśmy. W tym celu mechanicy i inżynierowie wybrali się w podróż po Wielkiej Brytanii, by zdobyć części zapasowe i potrzebne materiały. Wszystkie części, z których powstaną nowe „stare” samochody mają być oryginalne, ponieważ będą pochodzić z magazynu Land Rover Classic.

Osoby, które zdecydują się na kupno tego oldtimera będą mogły przyglądać się postępom i uczestniczyć w jego produkcji. 25 modeli Defendera Series I „Reborn” będzie dostępne w pięciu wersjach lakieru: Bronze Green, Dove Grey, Light Green, Poppy Red oraz RAF Blue.

Taka przyjemność będzie kosztować między 60 a 80 tysięcy funtów, w zależności od wielkości podwozia, czyli w granicach 300-400 tys. zł.