GAZ 69

Nowy GAZ-69

GAZ-69 czyli samochód terenowy, którym jeździli żołnierze z pepeszami i czerwoną gwiazdą na hełmie zyska nowy charakter. Klasyk radzieckiej motoryzacji przeżyje swoją drugą młodość, dzięki tunerowi z Petersburga.

GAZ-69M

GAZ-69M

W internecie pojawiła się informacja, która obiegła wszystkie portale motoryzacyjne. Truck Garage, tuner z Petersburga zapowiedział, że zajmuje się wskrzeszeniem popularnego „gazika”. GAZ-69 po raz pierwszy zjechał z taśmy produkcyjnej w 1952 roku. Pojazd terenowy służył w armiach państw należących do ZSRR, a potem w siłach zbrojnych Układu Warszawskiego.

Nowy GAZ-69 ma mieć lekko przeprojektowane nadwozie, co nada mu bardziej nowoczesny kształt, ale z zachowaniem ducha sowieckiej techniki. Pojazd przypomina nieco połączenie Jeepa i Defendera. Szerokie nadkola, kwadratowa bryła i wysunięty nos maski. Nawiązaniem do seryjnego modelu będzie brezentowy fragment dachu.

Model po tuningu wyposażony zostanie w benzynowy, amerykański silnik V8 o pojemności skokowej 6,4 l, który generuje moc 465 KM. Moment obrotowy przenoszony jest na wszystkie koła, napęd 4×4 współpracuje z automatyczną przekładnią. Dodano również nowe zawieszenie, tylny dyferencjał, a na koła założono 17-calowe felgi z oponami terenowymi w rozmiarze 35 cali.

Wewnątrz zachowano dawną stylistykę, ale i zamontowano kilka nowinek technologicznych, np. elektrycznie sterowane fotele lub system audio z Bluetooth i możliwością podłączenia iPhone’a. W sumie ma powstać 12 takich pojazdów w różnej stylistyce i z różną pojemnością jednostki napędowej. Podrasowanego gazika można dostać za ok. 230 tys. zł.