2015 Jeep Renegade LatitudeBrytyjskie czasopismo motoryzacyjne „4×4 Magazine” przyznało Jeepowi Renegade tytuł Samochodu Terenowego Roku 2016. Kompaktowa terenówka łączy najlepsze zalety pojazdów 4×4 i modeli typu SUV, co cieszy się uznaniem specjalistów i kierowców.

Skład sędziowski jednogłośnie przyznał tytuł Jeepowi Renegade po testach najwyższej wersji Trailhawk. Model uznano za najlepszy samochód terenowy z napędem 4×4, jaki został wyprodukowany w ostatnich pięciu latach.

Renegade Trailhawk jest napędzany silnikiem 2.0 Multijet o mocy 170 KM, współpracującym z 9-biegową, automatyczną skrzynią biegów. Auto jest wyposażone w napęd AWD Jeep Active Drive Low z przełożeniem 20:1.

Wersja Trailhawk została poddana ekstremalnym testom podczas jazdy offroad, w trakcie której sprawdzono osiągi terenowe i właściwości jezdne. Jury postanowiło docenić całą gamę Jeepa Renegade. To kolejne takie wyróżnienie na koncie tej marki. Renegade wielokrotnie zdobywał podobne tytuły w innych krajach w roku 2015.

Wybór specjalistów potwierdzają wyniki sprzedażowe. W obszarze EMEA Jeep Renegade jest najlepiej sprzedającym się pojazdem w segmencie SUV. Do tej pory wyprodukowano 180 tys. egzemplarzy doskonałego Jeepa.