Jeep RenegadeJeep Renegade oraz Jeep Wrangler podbiły serca czytelników i redaktorów niemieckiego pisma „Auto Bild Allrad”. To kolejna nagroda dla tych modeli samochodów, które świetnie radzą sobie w trudnym terenie.

„Auto Bild Allrad” jest jednym z bardziej poczytnych magazynów motoryzacyjnych w Niemczech, który skupia się na pojazdach terenowych, z napędem 4×4, modelach typu SUV i crossover. W plebiscycie pisma czytelnicy oddawali głosy na 170 samochodów podzielonych na 10 kategorii.

W kategorii „Samochody off-roadowe i SUV-y w cenie do 30.000 euro” pierwsze miejsce zdobył Jeep Renegade. Kompaktowy SUV produkcji włosko-amerykańskiej obronił zatem zeszłoroczną pozycję lidera w tym segmencie.

Kategorię „Samochody off-roadowe i SUV-y w cenie od 30.000 do 50.000 euro” wygrał Jeep Wrangler, który również zdobył uznanie niemieckich czytelników. W rankingu ogólnym, w którym brano pod uwagę wszystkie marki Jeep Renegade i Jeep Wrangler otrzymały drugie miejsce spośród wszystkich 170 pojazdów. Te dowody uznania potwierdzają, że w terenie Jeep nie ma sobie równych, ale i na drogach utwardzonych samochody tej marki spełniają oczekiwania kierowców.

Jeep Renegade został doceniony także przez wiele innych redakcji magazynów motoryzacyjnych na całym świecie. Model został uznany za Samochód Terenowy Roku 2016 przez brytyjskie czasopismo motoryzacyjne „4×4 Magazine”. Do tej pory tylko w Europie sprzedano ponad 19 tysięcy sztuk Jeepa Renegade.