rambler4x4Ten pojazd to połączenie mocnej ciężarówki terenowej i luksusowego kampera. Jest wygodny, niezawodny, wyjątkowo bezpieczny i w pełni samowystarczalny. Rambler 4×4 LTD dowiezie Cię w każde miejsce i nawet na pustyni czy na Syberii będziesz czuł się jak w hotelu.

Pojazd został stworzony przez brytyjską spółkę Rambler 4×4 Limited. Z pewnością nie ma na świecie tak multifunkcjonalnego pojazdu. Niestety bogate wyposażenie i hotelowy luksus na kółkach wymagają przestrzeni, toteż Rambler został zbudowany na podwoziu niewielkiej ciężarówki. Jego toporny, masywny wygląd to jedyna wada, nie mówiąc o cenie. Konstruktorom i tak udało się wypracować pewien kompromis, czyli składany dach. W ciągu 30 sekund część mieszkalna zwiększa swoją wysokość. Po złożeniu Rambler 4×4 mieści się w kontenerze morskim.

Osiągi robią wrażenie

To, co interesuje nas najbardziej to oczywiście osiągi w terenie tego kolosa. Rambler 4×4 został bardzo dobrze przygotowany do ekstremalnej jazdy po bezdrożach. Zapewniają to imponujący prześwit oraz solidne opony terenowe. 450 Nm momentu obrotowego, napęd na obie osie, blokady przedniego i tylnego mostu mają poprowadzić tę ciężarówkę przez bardzo wymagający teren. Do pokonania przeszkód służą trapy piaskowe, sprężarka do pompowania kół oraz oczywiście wyciągarka terenowa umieszczona w potężnym przednim zderzaku wyposażonym w rurowe osłony chłodnicy i reflektorów. Zbiornik paliwa może pomieścić 85 litrów. Ma to wystarczyć na przejechanie 2 tys. kilometrów bez konieczności tankowania. Silnik można odpalić w każdych warunkach, nawet przy dużych mrozach, a to dzięki podgrzewanemu bakowi i ocieplonym przewodom paliwowym.

Samowystarczalność i bezpieczeństwo

Rambler 4×4 został kompaktowo i wygodnie urządzony. W środku znajdziemy część sypialną, kuchenną i łazienkę oraz spory przedział bagażowy. W sumie pojazd jest w stanie przewieźć 1650 l, czyli tyle, co cztery samochody kombi. Akumulatory o pojemności do 430 Ah, zapewnią użytkownikom przetrwanie dwa do trzech dni bez ładowania. Natomiast dwie osoby przez 14 dni mogą mieszkać w pojeździe bez dostępu do źródeł wody, dzięki zbiornikom na wodę o pojemności 255 l. Zapasy można uzupełnić z dowolnego źródła, ponieważ pojazd ma własne filtry. Bardzo czułe panele słoneczne zapewniają energetyczną niezależność.

Ciekawym rozwiązaniem jest pancerna łazienka. Osoba, która się w niej schowa przetrwa ostrzał z broni palnej, a nawet wybuch granatu. Cztery kamery dookoła ciężarówki pozwalają wcześnie wykryć niebezpieczeństwo. Specjalny system „Panika” pozwala jednym przyciskiem opuścić dach, podnieść wejściową drabinkę oraz włączyć wszystkie sygnały dźwiękowe i światła, co ma odstraszać zagrożenie i dać znać o niebezpieczeństwie. Takim pojazdem można podróżować w każdy zakątek świata.