alpha armouring phoenixNiemiecka firma Alpha Armouring zaprezentowała autorską wersję Mercedesa G 63 AMG. Pojazd wygląda jak połączenie porządnego samochodu terenowego z ekskluzywną limuzyną.

Samochód otrzymał miano Phoenix, ale w dużej mierze bazuje na konstrukcji Gelendy. Przede wszystkim modyfikacjom podlega wnętrze. Aby zyskać więcej przestrzeni, Mercedesa G wydłużono o 45 cm. Z tyłu wstawiono dwa wygodne fotele. Odgrodzeni ścianką od kierowców pasażerowie mogą spokojnie wyprostować nogi. Mają oni do dyspozycji luksusowe wyposażenie, na które składa się m.in.: 34-calowy monitor, wysokiej klasy nagłośnienie oraz lodówka. Przedział pasażerski Alpha Armouring Phoenix posiada dwa interkomy: jeden do kontaktu z kierowcą, a drugi do porozumiewania się z osobami na zewnątrz pojazdu.

alpha phoenix wnetrze

Takim samochodem mogą być wożone najważniejsze osobistości państwa, politycy, dygnitarze, a nawet papież. Dlatego też Gelendę doposażono w pancerne szyby, a także wzmocniono karoserię i koła. Na wypadek zamachów silnik pojazdu posiada własny system gaśniczy. Nad bezpieczeństwem czuwają 4 zewnętrzne kamery, pulsacyjne światła i syrena alarmowa.

Czas budowy takiego modelu to 6-8 miesięcy. O tym, że Phoenix to auto dla bogatych VIP-ów świadczy cena, która wynosi niebagatelny ponad 1 milion dolarów.