Jeep Shortcut

Jeep Shortcut

Jak co roku amerykański koncern motoryzacyjny z okazji Easter Jeep Safari prezentuje nietypowe, koncepcyjne modele. Są to zupełnie odmienione wersje znanych i popularnych Jeepów. Co przygotowano w tym roku?
Easter Jeep Safari to cykliczna impreza organizowana podczas świąt wielkanocnych na pustynnych terenach stanu Utah. W tym roku spotkanie fanów marki Jeep i jazdy po bezdrożach jest organizowane po raz 50. Jubileusz tym roku świętuje również producent niezawodnych samochodów terenowych. Jeep dostarcza pojazdy od 75 lat.

Tym razem koncepcyjne modele wyraźnie nawiązują do legendarnych modeli i są hołdem dla dawnych samochodów tej marki. Taki jest właśnie model Jeep Shortcut Concept, który swoim wyglądem przypomina dawnego wojskowego Willysa i unowocześnioną wersję Jeepa CJ-5. Shortcut ma stylizowane 17-calowe felgi w stylu retro, kunsztowne obicia siedzeń bez zagłówków i stylistykę ograniczoną do niezbędnego minimum. Pod maską znajdziemy 3,6-litrową V-szóstkę Pentastar.

Jeep Crew Chief 715

Jeep Crew Chief 715

Podobnym nawiązaniem do historycznego modelu jest pickup Jeep Crew Chief 715. To potężny pojazd, który przywodzi na myśl znany z wojny w Wietnamie samochód Kaiser M-715. Na imponujące koła założono 40-calowe opony terenowe. To najbardziej ekstremalny pod względem offroadu pojazd w tej serii.

Jeep FC 150

Jeep FC 150

Ciekawość budzi także nietypowy model, czyli kolejna półciężarówka Jeep FC 150. Ten samochód utrzymany w stylu retro wygląda jakby przyjechał prosto z czasów zimnej wojny.

Jeep Comanche

Jeep Comanche

Wśród nowoczesnych przeróbek warto zwrócić uwagę na Jeepa Comanche. To nic innego jak znany i lubiany Jeep Renegade przerobiony na pickupa z soft topem. W tym roku ten rodzaj zawieszenia przypadł do gustu inżynierom.

Jeep Trailcat bazuje na Wranglerze, ale trudno w nim rozpoznać pierwotną wersję. Trailcat oprócz potężnych opon i zmienionego zawieszenia dostał także więcej mocy. Napędza go silnik V8 Hellcat o pojemności 6.2 l.

Jeep Trailcat

Jeep Trailcat

Typowo offroadowe wyposażenie Jeepa Trailstorm nadaje mu ekstremalny charakter. Zwiększono lift o 5 cm, wstawiono 17-calowe felgi i 37-calowe opony, a do tego wyposażono auto w wyciągarkę. Trailstorm wyróżnia się także nowoczesnym lakierem imitującym wojskowy kamuflaż.

Jeep Trailstorm Concept

Jeep Trailstorm Concept

Na koniec najbardziej stonowana wersja, czyli Jeep Renegade Commander. To i tak nieco podrasowana wersja znanego kompaktowego SUV-a. Model ma zwiększony o 5 cm prześwit i większe koła. Na 17-calowe felgi założono opony terenowe BF Goodrich T/A KO2 w rozmiarze 29,5 cali. Pod maską znajduje się 2,4 l silnik Tigershark współpracujący z 9-biegową przekładnią automatyczną.

Jeep Renegade Commander

Jeep Renegade Commander