Zawitała do nas już kalendarzowa wiosna, a Ty nadal jesteś w warunkach zimowych? Powinieneś zadbać teraz o swoje auto. Warto je dobrze wyczyścić i sprawdzić jego stan techniczny.

Nie tylko chodzi o wygląd

Porządki w aucie należy zacząć od dogłębnego oczyszczenia podwozia oraz nadwozia. Wówczas będziemy mogli zobaczyć w jakim jest stanie rzeczywistym po zimie. Dzięki temu pozbędziemy się również zalegającej tam soli i piasku. Następnym ruchem powinno być usunięcie wszelkim zarysowań i wgnieceń, ponieważ brak tej czynności może powodować dalszą korozję. Dobrym pomysłem jest umycie auta w wewnątrz, co nie zawsze było proste podczas warunków zimowych. Teraz przy temperaturach na plus łatwo wytrzepać wszystkie dywaniki z zebranej przez zimę soli i piasku. Warto również umyć od wewnątrz szyby, aby były przejrzyste, a nasza jazda będzie miała większy komfort. Zadbajmy o bagażnik, trzeba go posprzątać i usunąć wszelkie zniszczenia. Warto zwrócić uwagę również na:

  • wymianę filtrów klimatyzacji,
  • szczelność wentylacji,
  • uzupełnienie czynnika chłodzącego.

Sprawy techniczne

Najważniejszym punktem jest wymiana opon z zimowych na letnie. Gdy tego nie zrobimy, to szybciej się zużyją, ponieważ nie są stworzone do takich warunków. Warto zwrócić uwagę na to, aby opony były takie same na jednej osi oraz dobrze napompowane, zgodnie z zaleceniami specjalistów, a ich bieżnik nie może być mniejszy niż 1,6 mm. Ważne, aby opony były dobrze sprawdzone- czy nie mają dziur i czy felgi są odpowiednio wyważone. Można po zmianie zrobić zbieżność kół.