Wyciągarka samochodowa to bardzo popularny i niezbędny przyrząd do samochodów terenowych. Aby cieszyć się bezpieczną jazda i być przygotowanym na każdą sytuacje- warto ją zamontować. Może świadczyć o tym fakt, iż jest używana przez służby interwencyjne tj. straż pożarna czy pogotowie energetyczne. Wyciągarka to niepozornie zwykły element wyposażenia, a dzięki temu możemy w kryzysowych sytuacjach pomóc sobie i innym.

Dzięki wyciągarce ekstremalnie trudne sytuację stają się ekstremalnie proste

Wyobraź sobie Twój wolny dzień. Tylko Ty i Twoja ukochana terenówka. Jednak nie wszystkie auta terenowe posiadają odpowiednie wyposażenie. Te nisko budżetowe mogą odbiegać jakością od aut wysokopółkowych. Wtedy zbawieniem jest wyciągarka, która wybawi Cię z błotnej opresji. Wyciągarka nie pomoże Ci wyłącznie przy wyciągnięciu auta z błotnistej drogi. Można ją wykorzystywać w różnych sytuacjach. Przy popularnych trasach terenowych często rosną drzewa, które przy ekstremalnych warunkach pogodowych mogą powalić się na drogę. Dzięki wyciągarce przez problemu możesz usunąć przeszkodę z drogi. Wyciągarka pomoże również przy rozdzieleniu aut, które uległy zderzeniu.

Jaka wyciągarka jest najlepsza?

Najważniejszym aspektem podczas wybrania wyciągarki jest zwrócenie uwagi na odpowiedni uciąg. Odpowiedni uciąg do 1,5 x masa pojazdu. Idealną pomocą silnika elektrycznego wyciągarki jest wartość 5-10 KM. Wyciągarka musi być dobrej jakości, jeśli chcemy się nią dłużej pocieszyć. Dlatego warto w nią zainwestować. Dobrymi parametrami cieszy się wyciągarka Maverick 13000 ST, którą możemy kupić na stronie janpol4x4.pl. Posiada ona dobre parametry – jej uciąg to 13 000 lb/ 5 897 kg, a moc silniczka 6,8 KM. Posiada dynamiczny hamulec i 4 rolkową prowadnicę, co usprawnia zdecydowanie jej pracę. Jej atutem jest również 28 m stalowa lina.