Quickfist - uchwyty off-road

„Uchwyty szybkiego reagowania”, czyli polska nazwa dla Quick Fist, to gumowe chwytaki pomocne w mocowaniu przedmiotów do powierzchni stałych. Za ich pomocą można przytwierdzić do ściany gaśnicę czy przymocować wędkę, tak aby nie zdrętwiała nam ręka w oczekiwaniu na branie. Quick Fist idealnie sprawdzi się także w off-roadowych wyprawach.

Niestraszne deszcz i słońce

Uchwyty te wykonane są ze specjalnego gatunku gumy, którą wtryskuje się pod wysokim ciśnieniem. Dodatkowo ich atutem jest odporność na zróżnicowane temperatury otoczenia (wytrzyma mordercze upały i trzaskające mrozy), warunki pogodowe oraz promienie UV, a także słoną wodę. Już samo to powinno zachęcić użytkowników terenówek do zamontowania ich w swoich autach.

Do wyboru do koloru

Rodzajów „szybkich uchwytów” jest dużo, a każdy z nich ma specyficzne przeznaczenie. Najmniejsze uchwyty można wykorzystać do przytrzymania wiązki przewodów, wędki czy małych latarek. Zastosowanie znajdą także jako wsporniki do rur. Off roadowcy prawdopodobnie chętniej będą używać uchwytu w wersji Standard, który w ich przypadku nadaje się np. do przytrzymywania podnośnika High-Lift Jack. Pomoże on zajrzeć pod samochód w razie awarii (których oczywiście Wam nie życzymy). Quick Fist średniej wielkości utrzyma przedmioty o wadze do 10 kg. Następny stopniem jest nieco większy Quick Fist Super, który bezpiecznie utrzymuje 23 kilogramy obciążenia. Przed nim znajduje się wersja pośrednia, Go-Between, będąca alternatywą dla tych, którym nie odpowiadają dwie poprzednie. Kolejne wersje to rozmiar XXL oraz kilka innych o zróżnicowanych zastosowaniach. Uchwyty Quick Fist można znaleźć w sklepie z akcesoriami terenowymi JanPol4x4.pl.

Jeśli więc potrzebujesz przymocować dużą butlę, kanister, małą chłodziarkę czy skrzynkę narzędziową, nic nie przyda się tak, jak uchwyt szybkiego reagowania. Jest on nie tylko wielofunkcyjnym narzędziem przydatnym w podróży. Można śmiało powiedzieć więcej – jest niezastąpiony.