Toyota Tonka 4 RunnerNiedawno zakończone targi tuningu SEMA 2015 przyniosły bardzo ciekawą wersję samochodu terenowego spod znaku Toyoty. Tonka 4Runner to naszpikowana akcesoriami 4×4 maszyna przypominająca dziecięcą zabawkę. Zresztą nieprzypadkowo.

Toyota Tonka 4Runner to wspólny koncept japońskiego koncernu motoryzacyjnego oraz producenta zabawek Funrise Toy Company, który jest właścicielem marki Tonka. Nietypowy model samochodu terenowego został wyposażony w części i sprzęt, które czynią z niego potężną terenową maszynę o wyglądzie monster trucka, ale mniejszej mocy silnika.
Nietypowy efekt uzyskano poprzez wywindowanie do góry nadwozia i wstawienie sporych kół. Zawieszenie o dużym skoku pochodzi od Bulletproof Suspension. Na 20-calowe koła marki Ultra Motorsports Type 250 Colossus założono opony terenowe Mickey Thompson Baja MTZ 38×15.50 R20 LT. Elementy podwozia chronią czarne płyty osłonowe. Przed zderzakami wstawiono rurową konstrukcję, a progi osłaniają gumowe zabezpieczenia.

W przedni zderzak wkomponowany wyciągarkę terenową i listwę LED, natomiast z tyłu założono masywne koło zapasowe oraz podnośnik hi-lift (współczuje temu, kto będzie musiał podnosić takiego kolosa). Na bagażniku dachowym znajdziemy kolejne światła robocza: z przodu podwójna listwa LED, a z tyłu dwa reflektory. Na dachu znajduje się także kanister z benzyną oraz namiot dachowy, gdyby wyprawa terenowa się przedłużała.

Toyota Tonka 4Runner jest wyposażona w silnik o mocy 270 KM i momencie obrotowym 376 Nm. Jednostka V6 ma pojemność 4 litrów, a moc przenosi pięciobiegowy automat.

Samochód został pokryty czarnym lakierem z intensywnymi żółtymi wstawkami, kołami i elementami zawieszenia tego samego koloru. Trzeba przyznać, że i bez tego pojazd rzuca się w oczy.