Dalekie podróże w teren to znakomity wypoczynek i przygoda, jaką może przeżyć każdy posiadacz terenowego pojazdu. Wyprawy dłuższe niż doba wymagają jednak zapewnienia sobie odpowiedniej ilości snu, jedzenia i możliwości utrzymania higieny. Podróż w głąb dziczy oddalonej od cywilizacji wyklucza korzystanie ze wszelkich dóbr, jakie oferuje bliskość ludzkich osiedli – skład, którym porusza się podróżnik, musi być samowystarczalny.

Zabierz kawałek cywilizacji ze sobą

Istnieje możliwość zabrania ze sobą namiotu, śpiwora i całego ekwipunku po prostu umieszczając go w samochodzie, ale jest to bardzo nieergonomiczne rozwiązanie (w szczególności, jeśli jest więcej niż jedna osoba). Można również przebudować auto, jednak montaż na stałe szeregu akcesoriów, schowków, namiotu na dachu i wszystkich koniecznych elementów mocno obciąży auto i sprawi, że sprawdzi się jedynie w terenie. Koszty profesjonalnie wykonanej przeróbki tego typu często dorównują zakupowi specjalistycznej terenowej przyczepy z pełnym wyposażeniem. Jest to trzecie rozwiązanie, które ma wiele zalet.

Zalety przyczepy wyprawowej

Jeżeli decyzja padnie na tego rodzaju przyczepę, cały ciężar ekwipunku zostanie przeniesiony z samochodu na trzecią oś. Zwiększa to uniwersalność pojazdu w codziennym użytkowaniu i zmniejsza koszty eksploatacji. Dzięki możliwości odłączenia całego ciężaru od pojazdu, można zorganizować sobie wyprawę w taki sposób, żeby przyczepa stała się centrum bazy, do której podróżnicy będą wracali w dowolnej chwili.

Przyczepa wyprawowa Vagrand

Rozwiązanie firmy Vagrand

Firma Vagrand oferuje bardzo lekkie przyczepy wyprawowe o silnej konstrukcji, odpornej na trudne warunki terenowe. Wszystkie podwozia wyposażone są w niezależne wahacze podłużne o długim skoku, a każdy z nich współgra z podwójnym zestawem sprężyn oraz amortyzatorów, dzięki czemu każde koło zawsze ma kontakt z podłożem. Regulowana wysokość dyszla sprawia, że sprzęt staje się uniwersalny do większości aut. Silne przyłącze jest odporne na agresywną jazdę terenową. a w razie sytuacji awaryjnej można przyłączyć do niej kolejną przyczepę.

Co można znaleźć w środku?

Wewnątrz przyczepy klasy premium, jaką oferuje Vagrand można, korzystać z wygodnego dwuosobowego łóżka, które w ciągu dnia zmienia się w aneks jadalny. Kuchnia oferuje dwupalnikową kuchenkę gazową z krytym płomieniem i odprowadzeniem spalin. Jest też lodówka z zamrażalnikiem (50 l), zlewozmywak oraz szereg praktycznych schowków. Wewnątrz można znaleźć też małą łazienkę z prysznicem, umywalką, lustrem i chemicznym WC. Z zewnątrz znajdują się 3 zamykane schowki, a w zestawie znajduje się jeszcze dopinany przedsionek (2,5 x 3 m), system energooszczędnego oświetlenia i pompa nadciśnienia do ochrony wnętrza przed kurzem. Całość jest samowystarczalna dzięki akumulatorom o pojemności 300 Ah oraz bateriom solarnym o mocy 450 W (autonomia przez 7 – 10 dni bez słońca). Dla klientów z mniejszym budżetem istnieje tańsze rozwiązanie, które zachowuje najważniejsze właściwości jezdne przyczep tej firmy oraz szereg praktycznych rozwiązań.