płyta montażowa

Porządna elektryczna wyciągarka terenowa jest wielce pomocna w wyprawach offroadowych i niezbędna podczas ekstremalnych rajdów. Nie każda terenówka ma w zderzaku wkomponowane takie urządzenie, ale sprytni mechanicy poradzą sobie z każdym zadaniem.

Montaż wyciągarki elektrycznej można wykonać na dwa sposoby: na stałe lub uniwersalnie za pomocą tzw. kosza. Pierwsze rozwiązanie wymaga poważnych ingerencji w konstrukcję samochodu. Montując wyciągarkę na zderzaku już na stałe obciążamy przód (lub tył) pojazdu. Istnieje jednak sposób, by zabrać ze sobą wyciągarkę elektryczną na wyprawę terenową wykonując zaledwie jeden prosty ruch. Wcześniej jednak należy wyposażyć się w przenośną płytę montażową pod wyciągarkę uniwersalną, czyli kosz lub Quick connect.

Dzięki takiej płycie można szybko i łatwo założyć lub zdemontować urządzenie z pojazdu. Takie rozwiązanie przyda się zwłaszcza tym, którzy korzystają z samochodu terenowego również do codziennego użytku i nie potrzebują za każdym razem wozić dodatkowych ciężarów.

płyta montażowa dragon winch

Płyta montażowa Dragon Winch

Przenośne płyty montażowe dostarcza m.in. Dragon Winch – firma specjalizująca się w wyciągarkach elektrycznych. Produkt jest dostępny w sklepie terenowym Janpol4x4. Płyta posiada otwory montażowe pod wyciągarkę oraz otwór na prowadnicę liny. Aby zamontować wyciągarkę do pojazdu, musi posiadać on specjalne gniazdo – otwory w ramie lub w zderzaku w kształcie kwadratu. Można również wykonać samodzielnie złączkę, która zamocuje płytę na haku holowniczym.