prezent 4x4Święta to czas obdarowywania najbliższych prezentami. Najtrudniej znaleźć właściwy pomysł na prezent. Co wybrać dla miłośnika sportów motorowych? Nie powinno być z tym problemu, każdemu przyda się jakaś część, którą przydałoby się wymienić. Jednak akumulator pod choinką niekoniecznie podtrzyma świąteczny nastrój. Oto kilka pomysłów i inspiracji na gwiazdkowy prezent dla każdego fana czterech kółek.

Moto-gadżety

Wśród prezentów, których główną funkcją jest sprawienie radości, a niekoniecznie ich użytkowa funkcja królują gadżety z motywami motoryzacyjnym. Do najciekawszych propozycji zgromadzonych przez portal Moto.pl należą np. spinki do mankietów z układem skrzyni biegów z drążka czy piersiówki w kształcie grillów samochodów popularnych marek, takich jak Rolls-Royce, Bentley czy Bugatti.

Praktyczne prezenty

Osoby, które chcą obdarować kogoś praktycznym prezentem, z który przyda się podczas wypraw 4×4 mają do dyspozycji wiele akcesoriów off-road. Wybraliśmy kilka pomysłów, które nie nadszarpną zbytnio naszego portfela. Jedną z takich inspiracji są uchwyty uniwersalne lub uchwyty Qiuck Fist. Przydają się każdemu, w tym wypadku nie ma znaczenia model posiadanego auta 4×4, więc prezent będzie trafiony. Koszt to ok. 60 zł (choć istnieją uchwyty w cenach nawet powyżej 100 zł). Innym przydatnym prezentem jest pokrowiec na koło zapasowe, za który zapłacimy około 120 zł. Szczególnie przydatny na wyprawach off-road, gdy wymieniamy ufajdane koło, które następnie ląduje w naszym bagażniku, brudząc wszystko dookoła. Około 100 zł wydamy na rękawice off-road, dostosowane do jazdy i zapewniające przyczepność rąk do kierownicy.

Jazda w prezencie

Dla osób dysponujących większym budżetem polecamy zafundować bliskiej osobie, która interesuje się motoryzacją bon na jazdę samochodem. Mamy tu kilka możliwości. Ciekawym pomysłem i na pewno bardzo przydatnym są szkolenia z bezpiecznej jazdy na profesjonalnym autodromie. Wykupując lekcję, np jazdy w kontrolowanym poślizgu, sprawimy komuś radość, a przy okazji zadbamy o umiejętności prowadzenia samochodu w trudnych warunkach. Za taką lekcje zapłacimy około 400 zł.

Dla amatorów silnych emocji proponujemy wykupienie ekstremalnej przejażdżki samochodem rajdowym lub terenowym. Jazda off-road to koszt od 300 do 400 zł. Za kierownicą spędzimy godzine. Natomiast w samochodzie wyścigowym zasiądziemy na miejscu pilota i zostaniemy przewiezieni bardzo dynamicznie przez kilka okrążeń toru. Za przeżycie rajdowych emocji zapłacimy w zależności od modelu samochodu i ilości okrążeń od 300 do nawet 1000 zł.