jeep wrangler overlimitPotężne opony terenowe, zwiększony prześwit, poszerzone nadkola, snorkel i mocarna wyciągarka i wiele więcej. To wszystko posiada stuningowana wersja Jeepa Wranglera Unlimited JK, która wcale nie powstała gdzieś na zachodzie, ale w Poznaniu.

 

Za wszystko odpowiada poznańska firma tuningowa Over Limits Motors. Z ich warsztatu wyjechały trzy wersje legendarnego samochodu terenowego. W zależności od potrzeb można wybrać mniej lub bardziej wypasioną wersję pojazdu.

Wersja Fun, czyli to, co niezbędne

W wersji Fun do seryjnego modelu Jeepa dołożono aluminiową płytę osłaniającą układ kierowniczy, a także zamontowano stalowy zderzak z przodu. Samochód jest wyposażony w 6-tonową wyciągarkę terenową. Zwiększono także prześwit o ok. 5 cm i wstawiono nowe stabilizatory. Jeepowi założono nowe 33-calowe opony terenowe (5 sztuk). Za takie cacko zapłacimy 35 999 zł.

Wersja Adventure dla wymagających

Pakiet Adventure obejmuje dodatkowe akcesoria terenowe i jest stworzony dla zaawansowanych kierowców off-road, którzy lubią wyzwania. Przede wszystkim tym modelem możemy pokonywać przeszkody wodne. Jeep Wrangler posiada snorkel oraz wyprowadzenie odpowietrzenia z układu napędowego. Do wyposażenia wersji Fun dodano stalowy zderzak z tyłu, uchwyt na koło zapasowe przy klapie bagażnika oraz stalowe progi boczne. Za te modyfikacje trzeba wyłożyć 49 999 zł.

Wersja Overlimit – offroad bez ograniczeń

Modyfikacje w wersji Overlimit to jeszcze więcej zabezpieczeń układów i podzespołów i wyposażenie gwarantujące pokonywanie wszelkiego rodzaju przeszkód od bagien i skał po duże kałuże. To wcześniejszego wyposażenia w wersji Fun i Adventure dodano kolejne aluminiowe płyty, tym razem to osłony silnika, układu napędowego, zbiornika paliwa oraz osłony mostów. Jeep wyposażono w jeszcze większe, bo aż 35-calowe opony 4×4. Wymagało to poszerzenia nadkoli, by koła zmieściły się i mogły swobodnie pracować. Przydatnym wyposażeniem w trudnym terenie będzie kompresor powietrza w oponach, dzięki któremu w łatwy i szybki sposób kierowca może dostosować ciśnienie powietrza do aktualnie pokonywanej przeszkody. To najdroższa wersja modyfikacji dostępna w cenie 76 999 zł.

Samochód we wszystkich wersjach tuningu posiada aktualne badania techniczne, wiec śmiało można jeździć nim po polskich drogach, a przede wszystkim bezdrożach.