BFGoodrich-Urban-Terrain-T-ABF Goodrich wypuścił komplet opon, które są przeznaczone dla uterenowionych osobówek. Całoroczna opona Urban Terrain nadaje się jednak przede wszystkim do jazdy po mieście i w umiarkowanym terenie.

Producent opon terenowych BF Goodrich dostarcza wysokiej klasy ogumienie dla pojazdów 4×4. Tym razem producent zaprezentował oponę całoroczną, która zachowuje dobre osiągi latem oraz doskonałą przyczepność zimową aurą i na mokrej nawierzchni.

Opona BF Goodrich Urban Terrain T/A posiada oznaczenia 3PMSF, czyli 3-Peak-Mountain with Snow Flake oraz M+S (Mud & Snow) – symbole charakterystycznego płatka śniegu ze szczytami górskimi. Dzięki temu mamy pewność, że opona została przetestowana podczas jazdy w niskich temperaturach, na ośnieżonych lub oblodzonych drogach i spełnia wszystkie normy przyczepności. Asymetryczny bieżnik i głębokie nacięcia dobrze wgryzają się w śnieg, a latem skutecznie odprowadzają wodę.

Opona jest przeznaczona do SUV-ów i crossoverów, których właściciele rzadko kiedy zapuszczają się w dzikie ostępy. W 90 proc. Urban Terrain ma charakterystykę dostosowaną do jazdy po drogach utwardzonych, a w 10 proc. do jazdy w terenie. To nie znaczy, że w miejskiej dżungli nie znajdziemy wielu przeszkód. Krawężniki, wyboje, szyny tramwajowe czy kolejowe to również sprawdzian dla naszych opon. Wysunięte na boki lamelki chronią tę narażoną na przetarcia i zagięcia część opony.

Opona jest dostępna w 18 rozmiarach i można ją spotkać tylko na rynku europejskim. świetnie nadaje się do montażu na popularnych kompaktowych SUV-ach i miejskich crossoverach, takich jak Nissan Qashqai, Kia Sportage, Volkswagen Touareg, jak również na bardziej terenowych modelach: Suzuki Vitara, Range Rover, Jeep Cherokee.