GPS offroadZ tym urządzeniem na pewno nie zgubimy się w terenie i wybierzemy najlepsze, czyli nie zawsze równe i proste drogi. GPS został skonstruowany tak, by wytrzymać najbardziej ekstremalne trasy i poprowadzić do celu.

Nowy GPS eXplorist TRX7 firmy Magellan posiada 7-calowy dotykowy wyświetlacz LCD. Urządzenie jest przystosowane do najtrudniejszych wyzwań: jest odporne na kurz, brud i wodę – może zanurzyć się na głębokość 1 metra.

GPS pracuje na platformie Android. eXplorist TRX7 jest wyposażony w dwurdzeniowy procesor Cortex-A9 i pamięć RAM 1 GB oraz 16 GB przestrzeni pamięci długoterminowej, którą można poszerzyć do 64 GB za pomocą karty microSD.

Urządzenie ma wgrane w pamięci 44 tysiące map, które są widoczne w różnych wersjach. Możne je wyświetlić w postaci trójwymiarowego terenu w HD lub jako mapy topograficzne z poziomicami. Dodatkowo mapy pokazują ważne miejsca takie jak noclegi, stacje benzynowe, warsztaty, restauracje, kempingi.

GPS z Androidem pozwala także dzielić się przejechanymi trasami z innymi poprzez media społecznościowe. TRX7 jest przydatnym urządzeniem na długich wyprawach oraz podczas wytyczania nowych tras terenowych. Z pewnością przyda się w niespodziewanych przygodach, niestraszne mu są także błoto, kurz i woda.