Hennessey_VelociRaptor_SUVCały czas zastanawiam się, czy to jeszcze półciężarówka, czy może jednak wygodny SUV. Nowy samochód od firmy Texas Hennessey Performance wymyka się wszelkim kategoriom, choć producent wyjaśnia, i stworzył pełnowymiarowego SUV-a. Nie pozostawia wątpliwości, że jest to pojazd o potężnej mocy – stąd jego nazwa – VelociRaptor 600, która wzięła się od pewnego dinozaura.

Nowy samochód od Hennessey bazuje na konstrukcji Forda 150 – również posiada dosyć kontrowersyjne, lecz zyskujące coraz więcej zwolenników nadwozie, wykonane ze stopów aluminium. Zmodernizowany samochód jest napędzany doładowanym silnikiem V8 5.0 o mocy 600 KM.

Model VelociRaptor 600 jest bazą do tworzenia indywidualnych wersji tego pojazdu. Choć już jego podstawowa cena przyprawia o zawrót głowy – 73 500 dolarów – to za dodatkową opłatą można go solidnie doposażyć. Wśród dodatkowych akcesoriów terenowych znajdują się stalowe zderzaki, przystosowane pod montaż wyciągarki, dodatkowe oświetlenie LED, wyposażenie wnętrza i elektroniczne systemy. Dla dbających przede wszystkim o bezpieczeństwo polecamy dokupić systemy zbrojeniowe i zabezpieczenia.

Choć producent nie miał okazji sprawdzić jego zdolności w terenie, to 17-calowe koła i opony 33″ BFGoodrich, hamulce Brembo i zawieszenie coilover powinny być wielce pomocne w jeździe po bezdrożach.

velociraptor

Hennessey VelociRaptor 600 będzie dostępny w sprzedaży od początku tego roku u dealerów Forda. Jednak tylko nieliczni kierowcy będą mogli stać się jego właścicielami. Jak zapowiedział producent nie powstanie więcej niż 500 sztuk. Cóż, w kabinie przewidziano 8 miejsc, więc trochę więcej osób będzie miało okazję nim podróżować.