imsa gelendaMercdes G63 AMG Gelenda to jeden z najsilniejszych samochodów terenowych niemieckiego producenta. Mechanicy z firmy tuningowej IMSA postanowili nieco podrasować tę potężną terenówkę, przez co legendarna Gelenda uzyskała 730 KM!

Modyfikacje objęły także stronę wizualna Mercedesa klasy G. Samochód terenowy został wyposażono w nowe atrapy zderzaków z przodu i z tyłu, dodano osłony podwozia i schodki przy progach. Wygląd poprawiają także designerskie obudowy lusterek bocznych i szersze nadkola. Efektu dopełniają autorskie felgi terenowe IMSA w rozmiarze 22 cali, na które założono opony 305/40 R22.

Wewnątrz kabiny dodano więcej miejsca poprzez wstawienie dwóch foteli zamiast tylnej kanapy. Gelenda od Imsy jest więc autem czteroosobowym, ale za to wygodniejszym w podróżowaniu dla pasażerów. Tuner zrezygnował z fabrycznych, skórzanych obić i wprowadził własną tapicerkę. O komfort podczas podróży w niesprzyjających warunkach ma zadbać nowe zawieszenie, na które składają się podzespoły oraz tłumiki stworzone specjalnie dla tego modelu.

Na koniec jednostka napędowa, w której dokonano najwięcej modyfikacji. Do tej pory silnik V8 o pojemności 5,5 l z podwójnym doładowaniem osiągał moc 544 KM i 760 Nm momentu obrotowego. Po zmianie układu wydechowego i dolotowego, założeniu turbosprężarki i intercoolera oraz wprowadzeniu oprogramowania sterującego pracą silnika moc Gelendy urosła do 730 KM i 1035 Nm momentu obrotowego.