lodówka off-roadKażda wyprawa w bezdroża wiąże się z niesamowitymi przygodami – kto spróbował choć raz, wie o czym mowa. By zapewnić sobie jednak pozytywne wrażenia, warto zadbać o każdy szczegół. Podstawą jest oczywiście dobrze przygotowane auto. Ale kto by chciał podbijać świat na głodniaka? W prawdziwej terenówce nie może przecież zabraknąć porządnej, podróżniczej lodówki.

Na niewielki głód

Zastanawiając się, co wybrać, warto wziąć pod uwagę kilka najważniejszych czynników. Oprócz pojemności lodówki (od 18 do 60 litrów), istotne jest także to, czy preferujemy lodówkę typowo przenośną, czy wolelibyśmy umieścić ją w samochodzie na stałe. Przenośna lodówka sprężarkowa jest oczywiście lżejsza, ale ma też mniejszy rozmiar, co bezpośrednio przekłada się na jej pojemność. Jeśli ktoś planuje jednak wozić ze sobą tylko przekąski, takie małe urządzenie powinno całkowicie mu wystarczyć – zwłaszcza, że niewielkie gabaryty wiążą się z mniejszym zużyciem energii.

Jeśli często wyjeżdżamy na dłuższe wycieczki, dobrze będzie rozważyć opcję zakupu lodówki wbudowanej. Z uwagi na jej duży rozmiar oraz wagę, trudno byłoby wciąż ją wyciągać i wkładać. By kupić jednak takie urządzenie, trzeba zaplanować, w którym dokładnie miejscu będzie się ona znajdować. We wbudowanej, większej lodówce, można przechowywać np. duże butelki z napojami (choć zmieszczą się one także w niektórych przenośnych modelach). Należy jednak wziąć pod uwagę nieustannie działający agregat, który jest nie tylko głośny, ale zużywa także więcej mocy.

Uwaga na akumulator

Niektóre modele lodówek posiadają wbudowane zabezpieczenia, które chronią przed całkowitym rozładowaniem akumulatora w samochodzie. Niemniej jednak, zawsze trzeba pamiętać, że takie zagrożenie istnieje – szczególnie podczas postojów. Na szczęście, na rynku dostępne są także lodówki zasilane na gaz, nie jesteśmy więc zmuszeni kupować czegoś, co mogłoby negatywnie wpłynąć na pracę akumulatora.