land rover logoBrytyjski koncern motoryzacyjny ogłosił, że w przyszłym roku będzie można korzystać z telefonu ze znaczkiem Land Rovera. Czy to oznacza pierwszy offroadowy smartfon? Lepiej nie spodziewać się żadnych szczytów i przydatnych w terenie rozwiązań.

Jak na razie nie są znane szczegółowe informacje na temat modelu smartfona, który ma powstać na zlecenie producenta samochodów z napędem 4×4. Nie wiadomo, jaką telefon będzie miał specyfikację techniczną, jakie będzie miał funkcje oraz czy nada się na wyprawy w teren.

Wiadomo jednak, że Land Rover wcale nie dostosował swojej linii produkcyjnej do tworzenia nowoczesnych telefonów. Firma nawiązała współprace z brytyjskim przedsiębiorstwem Bullitt Group. Jest to firma, która ma pewne doświadczenie w budowaniu telefonów i wyposażaniu ich w system operacyjny Android od Google. W związku z tym smartfon będzie obsługiwany właśnie przez jakąś wariację googlowskiej aplikacji.

Land Rover będzie współtworzył urządzenie, ale nie wiadomo, czy wkład firmy nie skończy się na umieszczeniu swojego logo na obudowie. Pesymizm bierze się stąd, że to już nie pierwszy taki pomysł. Swoje telefony swego czasu wypuściły także inne koncerny motoryzacyjne. Jednak obecnie trudno byłoby znaleźć użytkowników smartfonów marki Ferrari, Lamborghini, Aston Martin czy Bentley.

Są to raczej ciekawostki i egzemplarze kolekcjonerskie niż praktyczne urządzenia. Czy smartfon Land Rovera podzieli ich historię? Okaże się w przyszłym roku.