Bull bar, czyli duma właściciela, która zarazem ochroni nasz zderzak. Ta konstrukcja stalowych rur, pasuje do każdego pojazdu, ale jak ją dopasować do siebie? Oto kilka rad jak go dopasować.

Jak wybrać wymarzony „bull bar”?

Najczęstszym błędem przy wyborze tej ozdoby jest rezygnacja z ważnym funkcji, na rzecz fajnego wyglądu. Dużo ważniejsza jest funkcjonalność konstrukcji niż jej wygląd. Bull bar pełni funkcję:

  • ochrona ważnych elementów pojazdu, gdy np. zderzy się ze zwierzęciem,
  • platformy montażowej dla różnych elementów: wyciągarka, światła drogowe, lekkie słupki i anteny.

Bull barAby móc dopasować swój idealny bull bar, należy określić, gdzie będziemy nim jeździć i jakie akcesoria chcielibyśmy do niego dopasować. Ważne, aby konstrukcja była wysokiej jakości, co zapewni nam bezpieczeństwo. Ponadto, musi być kompatybilny z systemem bezpieczeństwa samochodu np. poduszkami powietrznymi SRS, czujnikami parkowania, ostrzeganiem przed zmianą pasa ruchu i systemem tempomatu. Materiał, z którego jest stworzony to stal, aluminium lub tworzywo sztuczne. Gdy jeździsz w miejsca, gdzie jest duże prawdopodobieństwo, że uderzy w Twoje auto zwierzę, to warto zainwestować w porządny stalowy bull bar. Taka konstrukcja jest najmocniejsza i utrzyma w dobrym stanie pozostałe elementy samochodu. Kształt konstrukcji również zależy od tego, jak auta używasz.

Bull bar

Gdy prawdopodobieństwo uderzenia w auto zwierzyny jest duże, to konstrukcja musi objąć większą powierzchnię samochodu. Musimy chronić chłodnice, maskę i reflektory. Jeśli używać będziesz bull baru, do tego aby przyczepiać do niego tylko akcesoria, a nie przewidujesz zderzenia ze zwierzęciem, to można kupić wersję bardziej okrojoną. Wówczas możemy kupić tylko środkową część akcesoria.

Bull barNależy upewnić się, że konstrukcja pasuje do naszego pojazdu. Ważne, aby sprawdzić czy dany model jest kompatybilny z poduszkami powietrznymi, czujnikami parkowania, sterowanie tempomatem itp. Jeśli chcemy dopasować wyciągarkę, to musimy ją dobrze sprawdzić pod kątem kompatybilności oraz w jaki sposób ma być przykręcana. Często możemy kupić bull bar już w wyciągarką. Gdy chcemy dopasować dodatkowe akcesoria, to należy upewnić się czy mamy w konstrukcji odpowiednią ilość otworów na to przeznaczonych.