Gdy wyruszamy po przygodę, to chcemy nocować w typowo naturalnych warunkach. Do tego potrzebujemy miejsca, w którym będziemy mogli spać. Namiot dobrze wygląda na dachu, na zdjęciach na Instagramie, lecz w rzeczywistości nie jest tak praktyczny. Firma pochodząca z Montany o nazwie Bozeman, stworzyła elementy, które sprawiają, że namiot na dachu wygląda modnie i funkcjonalnie.

Go Fast Campers

„Namioty rooftopowe są zbyt wysokie, gdy są zamknięte, wymagają zbyt długich instalacji lub załadunku i są kłopotliwe przy wsiadaniu i wysiadaniu”

– mówi mówi Graeme MacPherson, który wraz z Wileyem Davisem założył GFC.

AeroContinental specjalizuję się w pojazdach terenowych, zaś Davis jest projektantem przemysłowym akcesoriów terenowych, motorowych i ciężarówek. Zaprojektowali platformę GFC dla ludzi, którzy chcą dostać się w odległe rejony i którzy nie chcą marnować czasu na tworzenie lub rozbijanie obozu. Jest to swego rodzaju jednostka wbudowana w tylną część pick’upa. Jest wytrzymała i lekka. Większość kołpaków do podbieraków nie jest w stanie utrzymać dużej wagi na ich dachach. To duży problem, jeśli masz Tacoma, na którym chcesz spać, szczególnie jeśli planujesz jeździć w terenie.

Go Fast Camper

Go Fast Campers, nie jest tak problematyczna jak tradycyjny namiot. Z biegiem czasu namiot na dachu powoli zniszczy czapkę łóżka i może spowodować niewidzialne obrażenia, które mogą doprowadzić do nagłej katastrofy. Aby rozwiązać ten problem, MacPherson i Davis zaprojektowali rurową stalową ramę przestrzenną, która wkręca się wewnątrz podłoża i tworzy najsilniejsze możliwe rozwiązanie montażowe nie tylko do namiotu, ale także do wbudowanej w nią nakładki na pościel, a nawet rzeczy, które możesz chcieć do noszenia na dachu namiotu.

Go Fast CamperPojemność dachu to ok. 500 funtów. Umieszczenie nasadki i namiotu pozwala na zmieszczenie całej jednostki na mniejszej wysokości. Zamiast montować szyny do czapki, a następnie przykręcać namiot do góry i marnować sporo miejsca w procesie, namiot Go Fast Camper tworzy dach czapki. Ta czapka zawiera również podnoszone okna, które otwierają całą stronę czapki i tworzą zadaszone miejsce do pracy, w którym możesz gotować, gotowy ekwipunek lub wykonywać naprawy pojazdu ze słońca i deszczu. W obwodzie platformy wbudowany jest również T-track, który pozwala na łatwe montowanie akcesoriów takich jak markizy, zbiorniki na wodę lub Hi-Lift jack i inne narzędzia off-road.

Podnoszone panele są wykonane z wytrzymałego aluminium, więc będziesz mógł je wykorzystać do montażu MaxTrax lub innych akcesoriów. Dostęp do namiotu odbywa się przez modułową wyściełaną podłogę, która jest zbudowana na ultralekkiej platformie o strukturze plastra miodu.

Dach namiotu jest wykonany z półprzezroczystego kompozytu o strukturze plastra miodu, który pozwala oświetlić wnętrze światłem dziennym, a jego obudowa z tkaniny jest zabezpieczona PVC, aby zapewnić długotrwałą ochronę i całkowitą ochronę przed warunkami pogodowymi. Otwarte na suwak panele po bokach i z tyłu namiotu umożliwiają wentylację, a siatka zapobiega powstawaniu błędów.

Cena to ok. 5 tys. dolarów.