bagażnik dachowy land roverNa długie wyprawy terenowe, na wyjazd na narty czy po prostu na urlop świąteczny z dużą rodziną. Dodatkowe miejsce bagażowe w naszym samochodzie może przydać się w różnych sytuacjach. Warto wykorzystać wolną przestrzeń na dachu, by zmieścić więcej dodatkowego sprzętu, walizek czy innych akcesoriów offroad.

Omnia mea mecum porto – głosi słynna łacińska maksyma, która może odnosić się także do jazdy w terenie. Dzięki bagażnikowi dachowemu każdy kierowca mógłby powiedzieć, że „wszystko co ma, nosi ze sobą”.

Tak jak w wielu przypadkach sprzętu terenowego przeznaczonego do montażu na samochodzie, warto wybrać produkty przeznaczone dla konkretnego modelu pojazdu. Można nabyć gotowe bagażniki lub kupić produkt na zamówienie. Takie produkty będą łatwiejsze do zamontowania i będą się lepiej prezentować na dachu auta. Wystające elementy mogłyby ograniczać widoczność lub zaczepiałyby się o gałęzie itd podczas jazdy po bezdrożach.

Co posiada bagażnik dachowy Land Rover Discovery TD5? Jest to konstrukcja wykonana z rur o grubości 25 mm i siatki na podłodze o oczkach 30×30 mm. Bagażnik posiada także mocowania lamp, dzięki czemu w łatwy sposób wyposażymy auto w światła robocze. Bagażnik ma również ramkę do montażu tablicy rejestracyjnej, która może być niewidoczna pod wyciągarką umieszczoną na przednim zderzaku.

Bagażnik nadaje się nie tylko do przechowywania sprzętu i bagaży, ale również stanowi dobrą bazę np. do montażu stojaka na rowery czy narty.
Warto pamiętać, żeby bagaże i ciężki sprzęt były równomiernie ułożone. Zapobiegnie to zmianom środka ciężkości pojazdu.