snorkel 4x4Snorkel terenowy, czyli podwyższenie dolotu powietrza do silnika to przydatny gadżet, który pozwala pokonywać głębokie przeszkody wodne. Jakie cechy powinna posiadać dobra rurka?

  1. Snorkel musi być dobrany konkretnie do modelu samochodu. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że przekrój rury zapewni odpowiednią ilość zasysanego powietrza oraz że połączenie z układem dolotowym będzie szczelne.
  2. Snorkel powinien dokładnie przylegać do karoserii pojazdu. Ma to duże znaczenie podczas przedzierania się przez leśne dukty. Gałęzie zaczepiające się o odstające elementy samochodu mogą utrudniać jazdę oraz doprowadzić do wyrwania snorkela.
  3. Dobry produkt powinien być wyposażony w końcówkę, która zapobiega przedostawaniu się do rury zanieczyszczeń lub specjalny filtr powietrza – najczęściej jest to filtr cyklonowy oddzielający ziarenka piasku, kurzu lub błota.
  4. Bardzo ważna jest wytrzymałość snorkela, ponieważ jego uszkodzenie może źle wpływać na pracę silnika. Często zdarza się, że terenówka „obija się” o różne przeszkody, drzewa itp. Snorkel musi być odporny na zarysowania i urazy mechaniczne, by nic nie zakłóciło jego pracy. Najczęściej snorkele produkuje się z polimeru LLDPE, który jest bardzo mocnym materiałem.

Sprawdź, co wybrali inni, czyli TOP 5 najczęściej kupowanych snorkeli w sklepie z akcesoriami off-road Janpol 4×4.